Spływ dla Stasia

Płynęliśmy w dwóch grupach (razem 22 osoby) Nidą pomiędzy miejscowościami Brzegi (spod mostu na DK-7) a Fortalicją Rycerską w Sobkowie. Nida na tym odcinku jest spokojna, malownicza, brzegi zielone z licznymi jamami, korytarzami i ścieżkami wydeptanymi przez bobry. Tu i ówdzie stadko kaczek zrywa się do lotu, a czasem kaczka nurkuje przed kajakiem, by wynurzyć się z tyłu z wesołym kwaknięciem :).

Jest dość płytko i bezpiecznie, głębokość rzadko przekracza metr. Jedyne trudniejsze miejsce (niby-wodospad) okazało się tak atrakcyjne, że niektórzy przeciągali kajak brzegiem, by przepłynąć „wodospad”  jeszcze raz :).

Poczucie bezpieczeństwa miało duże znaczenie dla kajakarzy, gdyż zdecydowana większość uczestników po raz pierwszy płynęła kajakiem.

Na trasie było kilka miejsc idealnych na przerwę w spływie i plażowanie. Niektórzy nie oparli się pokusie – szkoda, że nikomu nie powiedzieli, bo pozostali kajakarze, a zwłaszcza organizatorzy, przez 2 godziny się o nich martwili :(.

Właściciel Fortalicji w Sobkowie, Pan Andrzej Borkowski, użyczył nam miejsca na wygodne biwakowanie przy ognisku – za co serdecznie dziękujemy. Chcieliśmy podziękować Mu przed okiem kamery, ale TVP była nieugięta – to kryptoreklama. Dziwne, bo gościnność gospodarza była to dla nas równie istotna jak wpłaty uczestników i świadczyła o jego wrażliwości i dobrym sercu. No cóż – media rządzą się swoimi prawami. Za to wieczorem na TVP Kielce, a potem w TV ogólnopolskiej, była relacja ze spływu – serdecznie dziękujemy.

Byli też dziennikarze lokalnych gazet – dziękujemy za relacje prasowe.
Przy ognisku czekał na kajakarzy Staś z rodziną – uczestnicy spływu mogli uzupełnić zużyte zapasy kalorii i odpocząć w cieniu.Gwiazdą był oczywiście Staś – to dla niego był ten spływ – a zebrane pieniądze zasilą fundusz przeznaczony na zakup nowych protez (koszt ponad 30 tys. zł).

Każdy, kto zechce wesprzeć Stasia, może to nadal zrobić – wpłata na konto Fundacji, tytułem: „dla Stasia”.
Po okazaniu dowodu wpłaty zapewnimy Darczyńcom możliwość skorzystania z kajaka czy roweru z odpowiednim upustem – w zależności od wysokości wpłaconej kwoty.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom!